• Weź udział w konkursie !!! Czekam na Wasze modele do 8 marca 2024r.
      Regulamin miejskiego konkursu interdyscyplinarnego

pt: „Ludolfina to dziewczyna”.
    • Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny.
        • RODZICE PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS I

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 29 w Chorzowie zaprasza rodziców dzieci

zapisanych do kl. I w roku szkolnym 2019/2020

na spotkanie organizacyjne w dniu

5 czerwca 2019r. o godz. 17.00

w jadalni Szkoły Podstawowej Nr 29 ul. Lwowska 36

Na zebranie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, dla których w tym czasie będzie zorganizowany test sprawnościowy kwalifikujący dzieci do klasy usportowionej.

• 8 miejsce na świecie - ODYSEUSZE  Z  IV C!!!
          • 8 miejsce na świecie - ODYSEUSZE Z IV C!!!

Z ogromną RADOŚCIĄ I WIELKĄ SATYSFAKCJĄ informujemy że Odyseusze z klasy IV c z Panem Wojtkiem Kolarzem - trenerem zajęli w ŚWIATOWYM FINALE ODYSEII UMYSŁU W MICHIGAN W USA 8 MIEJSCE na Świecie !!!! Nasi uczniowie, są w czołówce światowej!!!!

GRATULUJEMY I OGROMNIE SIĘ CIESZYMY!!!

W 28 Finale Ogólnopolskim – Gdynia 2019 zespół uczniów IV C pod wodzą Wojciecha Kolarza 30 - 31 marca
            zajął 2 miejsce w Polsce i tytuł LAUREATA.
            Nagrodą jest wyjazd do USA i reprezentowanie na turnieju światowym
            Klasy, Szkoły, Chorzowa i Polski !!!!

Sukces jest udziałem ZESPOŁU:
            Trener: Pan Wojciech Kolarz
            Zespół kl. IV c Franciszek Lepiarczyk
            Syriana Wolny
            Oliwia Jurczyk
            Amelia Gurbiel
            Milena Mirecka

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W dniu 02.03.2019r. drużyna kl. IVc w składzie: Franek Lepiarczyk, Oliwia Cyl, Milena Mirecka, Syriana Wolny, Julia Rostkowska, Oliwia Jurczyk, Amelka Gurbiel z Trenerem Wojciechem Kolarzem uczestniczyła w Regionalnych Eliminacjach Konkursu ODYSEJA UMYSŁU w Katowicach.

Nasza drużyna zaprezentowała się wspaniale, uczniowie byli bardzo kreatywni realizując problem „ Balsa z polotem”. W swojej grupie wiekowej zdobyli I miejsce i będą reprezentować SP29 w Finale Ogólnopolskim - Gdynia 2019 w dniach 30 - 31.03.2019r.
            GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Dziękuję!- uczestnikom- 7 osobowej reprezentacji kl. IVc
            - trenerowi - Wojtkowi Kolarzowi
            - rodzicom reprezentantów, którzy nie tylko
            wspierali zawodników, ale nieśli pomoc w organizacji.
            Trzymamy kciuki za przygotowania i występ w Gdyni !!!

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI

Uczniowie klas czwartych reprezentowali naszą szkołę w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM. Naszymi reprezentantami byli: Oliwia Cichoń, Piotr Ceglarski, Joanna Wróbel, Janina Maintok, Franciszek Lepiarczyk, Oliwia Cyl, Julia Giez, Szymon Jurczyk, Michał Borkowski, Nikodem Szromek, Michał Jałowiecki, Alicja Koszowska, Oliwia Niesłony oraz Laura Pawłowska. Życzymy im jak najlepszych wyników.

• MIEJSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK POLSKICH

23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się MIEJSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK POLSKICH. Kinga Kamoś z klasy 3 a wyśpiewała sobie zaszczytne I miejsce.
            I miejsce zajął również zespół wokalno – instrumentalny w składzie: AGATA KLIMCZAK, HANIA KLIMCZAK, PIOTR KUC, JANKA MAINTOK, KINGA BLOK, EWA DYNEROWICZ, MARTYNA KUCHARSKA, NATALKA JAGUSIAK, JULIA SKÓRSKA.
            Laureatom serdecznie gratulujemy. Kolejne kolędowanie już za rok!!!
            Opiekun: Agnieszka Pluta

• KONKURS RECYTATORSKI " Mały OKR'

Uczennice klasy I b Hania Eisermann i Julia Lorek 5 marca 2019r. reprezentowały naszą szkołę w miejsckich eliminacjach do Regionalnego Konkursu recytatorskiego "Mały OKR" w Katowicach. Dziewczynki pięknie zaprezentowały przygotowane wiersze polskich poetów. Mimo, że nie zakwalifikowały się do finałów, to i tak należą się im ogromne gratulacje za wspaniały występ. Dziękujemy i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów na scenie.

5 luty 2019 „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

w Szkole Podstawowej nr 29

Zajęcia wprowadzają uczniów w wirtualny świat, uczą podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie klas 4 wykorzystując zdobytą podczas lekcji informatyki wiedzę wykonują plakaty na temat „Bezpieczeństwa w sieci” a klasy 5 prezentację multimedialną. Klasy 7 i 8 zajmują się problemem „Internet bez hejtu- uwrażliwienie młodych ludzi na problem obrażania w Internecie.

• BAL KARNAWAŁOWY

4 lutego 2019r. w Starochorzowskim Domu Kultury uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. Przy dźwiękach super muzyki prezentowanej przez DJ i jego pomocnika, można było podziwiać przepiękne przebrania naszych dzieci. Bal został dodatkowo usłodzony pysznym pączkiem zakupionym z funduszy Rady Rodziców.

• DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CHORZOWA W TENISIE STOŁOWYM

Reprezentacja naszej szkoły to najlepsi pingpongiści w szkole

Marysia Gogola, Stec Zuzanna i Amelia Augustyniak – drużyna dziewcząt

Guziel Jakub, Kuc Piotr, Kaizer Hubert oraz Krzykawski Wiktor zmontowali drużynę chłopców

Przez dwa dni 24 i 23 stycznia uczniowie biorący udział w Mistrzostwach Chorzowa wywalczyli miejsce III - dziewczęta i chłopcy.

• Nasza szkoła na FB