• Weź udział w konkursie !!! Czekam na Wasze modele do 8 marca 2024r.
      Regulamin miejskiego konkursu interdyscyplinarnego

pt: „Ludolfina to dziewczyna”.
    • Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny.
        • Internetowe Konto Pacjenta

Szanowni Państwo!

Zachęcam do założenia Internetowego Konta Pacjenta. Jest to bezpłatna, bezpieczna aplikacja Ministerstwa Zdrowia dzięki której szybko i sprawnie możemy sprawdzić informacje o zdrowiu: swoim, swoich dzieci lub osoby, która nas do tego upoważniła.

Dzięki IKP m.in.

• mamy dost
        • Lekki TORNISTER

Tornister stanowi nieodzowny atrybut każdego ucznia. Jego waga, odpowiednie dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywienia kręgosłupa.

• SUKCESY UCZNIÓW SP 29 W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

1. Hanna Klimczak (klasa 7a) - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Lekturach pt. Magiczny świat w twardej okładce zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka z Bytomia oraz Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu

Kinga Leduchowska (klasa 7a) - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Lekturach pt. Magiczny świat w twardej okładce zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka z Bytomia oraz Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu.

• PODZIĘKOWANIE

Wychowawcy oraz wychowankowie

POW „DOM” 10 w Katowicach składają serdeczne podziękowania

Pani IRYNIE MAZUR oraz Rodzicom Uczniów SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 29 w Chorzowie

Za dobre serce, które pochyla się nad tymi,

którzy potrzebują pomocy,

za wrażliwą duszę,

która przynagla do czynienia dobra,

za bezinteresowną pomoc i życzliwość.

• KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

22 kwietnia 2021r odbył się Konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY", w którym wzięło udział 33 uczniów z klas 2-8.
            Zmagania trwały 75 minut.
            Wszyscy wytrwale pracowali, zmagając się z niełatwymi zadaniami.
            Teraz z niecierpliwością oczekujemy wyników. Wszystkim Kangurowiczom dziękujemy za przygotowanie i udział w tym prestiżowym konkursie.

• Wiosenne konkursy

WYNIKI KONKURSU "WIOSNO, GDZIE JESTEŚ?"

W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów, którzy przygotowali prace plastyczne oraz poszukiwali wiosny po drugiej stronie obiektywu.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO dla klas 1-3:

I miejsce - Magdalena Jasiok kl. 3b,
            II miejsce - Natalia Pietrzak, kl. 3c, Alan Południak kl. 1c,
            III miejsce - Emilia Koloska kl. 3c, Dorota Hamela kl. 1b

WYRÓŻNIENIA: Martyna Skowronek, kl.2a Marika Kiersnowska, kl. 2a, Kinga Wądolny, kl.1b, Bartek Kucharski, kl. 2a, Antek Bobowiec, kl. 1b, Krysia Grysczok, kl. 1b, Daniel Kunderak, kl. 1b, Oliwia Romańczyk, kl. 3c Dawid Nogaj, kl. 3c,

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Przywitaliśmy wiosnę kolorowo! Z okazji pierwszego Dnia Wiosny w poniedziałek 22 marca 2021r. Samorząd Szkolny wraz z opiekunami zorganizowali akcję "Ubierzmy się wszyscy wiosennie: kolory zielony i żółty". Zorganizowane zostały Wiosenne Konkursy, wyniki wkrótce.
            opublikowała: Małgorzata Wojdakowska

• DRUGIE ŻYCIE PAPIERU

23 i 24 lutego w naszej szkole odbywały się warsztaty plastyczno-teatralne prowadzone przez instruktora teatralnego, animatora kultury na co dzień związanego z Teatrem Ateneum w Katowicach panią Annę Nowak. Warsztaty, w których brały udział klasy 1 c, 2 a i 3 b, przybliżyły tajniki animacji przedmiotu oraz pozwaliły puścić wodze wyobraźni. Podczas spotkania dzieci tworzyły własnego „stwora-niestwora”, którego historię opowiadały używając teatralnych środków wyrazu.

• SZKOLPRESS

W SP 29 od wielu lat wydawana jest gazetka szkolna "Szkolpress". W tym roku szkolnym postanowiliśmy w duchu rozwoju technologii i dbania o ekologię zmienić jej format: z papierowego na e-wydanie. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, przyjaciół i sympatyków SP 29 do śledzenia naszej

• ZAPISY DO KLASY I

DYREKCJA SP 29 INFORMUJE, ŻE TRWAJĄ ZAPISY DO KLASY I DLA DZIECI Z ROCZNIKA 2014

Dla dzieci spoza rejonu rekrutacja rozpoczyna się od 1 marca 2021

Wpisów można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub mailowe przez wysłanie podpisanego skanu zgłoszenia czy wniosku.

Dzieci rejonowe zameldowane na stałe: Druk - Zgłoszenie do szkoły klasa 1

• Postawa godna naśladowania

W dniu wczorajszym dotarły do naszej szkoły bardzo miłe wieści. Uczniowie klasy 8c, Bartek i Kuba wykazali się dojrzałą i wspaniałą postawą. Udzielili pomocy jednemu z mieszkańców naszej dzielnicy. Chłopcy widząc mężczyznę, któremu trzeba było pomóc, bez wahania tak właśnie zrobili. Rodzina i sąsiedzi skierowali podziękowania na ręce Dyrekcji szkoły. Jesteśmy bardzo dumni, że wśród nas są tacy koledzy i uczniowie.

• Akcja Koronawirus.

17 sierpnia br. rozpoczęła się w woj. śląskim akcja pt.: ”Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”.

Celem akcji jest przypomnienie społeczeństwu o podstawowych zasadach profilaktyki zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Na potrzeby akcji została wydana ulotka „Mandat zaufania. Na ile wyceniasz zdrowie swoje i innych”

• Stypendia szkolne

WNIOSKI O STYPENDIA SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2020/2021 PRZYJMOWANE I WYDAWANE SĄ W SIEDZIBIE OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W CHORZOWIE, UL. RACŁAWICKA 19 (pokój 215)OD 15.07.2020 r. DO 15.09.2020 r.

Więcej informacji na podanej niżej stronie:

• Nasza szkoła na FB